"Fazla Doldurarak Vücudumuzu İsraf Ediyoruz."

Diyet ve Fitoterapi Uzmanı Gizem Keservuran: "Fazla Doldurarak Vücudumuzu İsraf Ediyoruz."

 

Danışanlarının ihtiyaçlarına göre sağlıklı beslenmeye uzanan bir rota çizen Gizem Keservuran; sağlıklı beslenme, tüketilen gıdaların özelliklerinin önemi ve gıda israfı konuları hakkında önemli bilgileri canlı yayında Gıdasını Koruyanlar için paylaştı.

 

Gıdaların içeriklerinin ve hangi saatlerde tüketildiğinin, sağlıklı beslenmedeki önemini vurgulayan Keservuran, sağlıklı olsalar dahi tüm gıdaların ölçülü olarak tüketilmesinin, dikkat edilmesi gereken bir konu olduğundan bahsetti. Kişiye özel hazırlanmayan diyet programlarını uygulamanın sağlıklı beslenirken yapılan en büyük hata olduğunu dile getiren Gizem Hanım, bu uygulamaların fizyolojik rahatsızlıklara sebep olabileceğine değinirken sağlıklı ve fit bir vücutta önemli olan noktanın kilo değil yağ miktarı olduğundan bahsetti.

 

Karantina sürecinde sağlıklı beslenmeye dair önemli uyarılar ve önerilerde bulunurken gıda israfı ile ilgili uygulamalarından ve fikirlerinden de söz etti. Kültürümüzün gıda israfına elverişli olduğunu düşündüğünü belirtirken, sofraları donatmaların önemli gıda israfına sebep olduğunu dile getirdi. Sağlıklı beslenirken gıda israfına nasıl engel olunabileceğine dair önerilerde bulunurken porsiyonlarda minimalleşmenin bu sürece katkısı olacağını düşündüğünü paylaştı.

 

Sohbetimizin tamamını buradan inceleyebilirsiniz.

Video Linki → https://www.youtube.com/watch?v=YOnh_F7eisI&list=PLaOTh7GADYecB7Qk_wklAORAWbZJKX1oa&index=7